| Yuki0799 a întrebat:

Bună TPU! Cât de greu este să înveți limbă rusă, deja am început de Duolingo acum câteva săptămâni, știu alfabetul rus de mai mult timp.

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Fiecare persoana este unica,deci și modul prin care o persoana " memorează ", " învață ", etc,difera.
Pentru unii este mai greu,pentru alții mai ușor.
Depinde dacă faci cursuri,sau folosești aplicații, porți dialoguri cu persoane și tot ce tine de comunicare, traducere, scriere, etc.
Dar videoclipuri se găsesc și pe YouTube, având în vedere ca trăim în vremea tehnologiei, totul este mai la îndemână.

2 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Rusa nu e grea, e chiar f frumoasa. O poti invata la nivel de baza intr-un an, apoi sa te perfectionezi. As fi de parere sa iti pui meditatii pentru ca nu e suficient cat e pe duolingo, ai nevoie de un profesor pentru pronuntie si carti serioase pentru gramatica

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca in 5-10 ani vei invata rusa, la modul asta.