| TrafalgarLawDăFărst a întrebat:

Ce este taurina?

Răspuns Câştigător
| TraficDeMentosane a răspuns:

Da, este urina de taur si este pus in bauturile energizante, din cate stiu thinking

5 răspunsuri:
| kscorpio a răspuns:

Taurina este un acid aminoetilsulfonici prezent în secreția biliară.
Taurina din băuturile energizante este o substanță sintetică, produsă de companiile farmaceutice și nu este derivată din produse animale, cum ar fi din taur.

| kscorpio a răspuns (pentru kscorpio):

Cum poate sa primeasaca funda un raspuns care zice ca e urina de taur. Mai documentati-va si voi inainte.

| OneGentleman a răspuns:

Taurina este un acid aminoetilsulfonici prezent în secreția biliară, impreună cu colina formează acidul taurocolic, se prezintă sub formă de cristale albe, solubile. Acestă substanță este produsă și de organismul nostru, în special în mușchi, creier, inimă și sânge. O persoană care cântărește 70 kg are în mod natural aproximativ 70 g de taurină distribuită în tot corpul, adică de 70 de ori mai multă taurină decât o cutie de băutură energizantă, care conține 1000 mg.
Ceea ce poate nu toată lumea știe este faptul că taurina din băuturile energizante este o substanță sintetică, produsă de companiile farmaceutice și nu este derivată din produse animale, cum ar fi din taur.

| MhPnr a răspuns:

Urină de taur. sau sp*rma lui, nu sunt prea sigură între astea două.