| DanielSturgide a întrebat:

ce sa invat la biologie pentru bac ce lecti care este programa din anatomie sau biologie vegetala.Si din programa se da bacul?

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Programa la anatomie si biologie vegetala, pentru bac 2014, este aceiasi cu cea din 2011 --- vezi aici :http://www.ebacalaureat.ro/......4-766.html

| DanielSturgide explică (pentru alessia5158):

Da,dar dau bacul la anul

| alessia5158 a răspuns (pentru DanielSturgide):

Examenul de bacalaureat, indiferent disciplina, se sustine numai din manualele pe care le-ai studiat in liceu. Chiar daca anul acesta se va schimba un manual sau altul, examenul se da din ce ai studiat --- in niciun caz din ce nu ai studiat! Pentru biologie, ca proba de examen, poti alege intre biologia vegetala(clasele 9-10) si anatomie( clasele 11-12)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi Programa de BAC la linkul :
http://www.ebacalaureat.ro/......4-766.html

Toate cele bune.

| DanielSturgide explică (pentru bursuc001):

Dar nu prea gasesc raspunsuri aici

| bursuc001 a răspuns (pentru DanielSturgide):

N-am idee ce "răspunsuri" vrei tu să găseşti în Programă happy

Acolo, în funcţie de ce alegi ( B1 sau B2, adică materia din clasele 9-10 sau cea din 11-12 ), se EXPLICĂ ce lecţii TREBUIE să ştii!

O zi frumoasă.

| DanielSturgide explică (pentru bursuc001):

Pai din 9-10