| Andreea0512 a întrebat:

Chiar daca mai am 3 ani pana la bac,imi doresc sa stiu din punctul vostru de vedere,cum este atestatul la informatica,pentru cei care l-au dat,desigur! Din cate stiu,atestatul nu este obligatoriu,dar ma gandeam sa-l dau, pentru ca m-ar avantaja in viitor.

Răspuns Câştigător
| Mihaelablabla a răspuns:

E usor de tot. Faci o mini-aplicatie la care iti da indicatii si profesorul iar pe langa ai niste chestii simplute in PP, Excel, Word; baze de date si o problema in CPP

3 răspunsuri:
| Tchulix a răspuns:

Te sfătuiesc să nu te chinui deloc cu el, eu m-am chinuit zeci de ore pe ceva foarte complicat iar alții au făcut o amărâtă bază de date într-o oră și toți am luat punctaj maxim la partea practică. Când vine vorba de partea teoretică, sunt 40 de probleme care pot să îți pice și le vei rezolva pe toate la clasă. Repetă-ți ce nu știi cu câteva zile înainte și atât.