| Ushhher a întrebat:

Precizati ce legatura exista din punctul vostru de vedere intre calculator si informatica? Dar intre informatica si matematica?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica ce legatura exista intre calculator si informatica? vrei sa faci programare cu foia ci creionul spre exemplu?

intre informatica si matematica pe langa modul de gandire pe care initial il formeaza matematica sun mule puncte comune. Grafica pe calculator, mai ales cea 3D presupune cunostinte solide de matematica

| Ushhher explică (pentru suntserios):

Aceasta intrebare o am ca tema, vreau un raspuns general pentru aceasta intrebare.