| Mirris a întrebat:

Buna tpu.Copilul meu in clasa a 2a nu se intelege bine cu o colega de clasa(nu stiu din ce cauza si chiar am incercat sa aflu insa in loc sa discut cu mama sa omeneste ea a recurs la amenintari la adresa fetei mele, urmand ca eu sa ajung sa fac plangere la politie si asta s-a intamplat anul trecut).Bun.Anul asta a continuat colega fetei mele sa o tachineze, sa rada de ea ba mai mult ia interzis unei alte colege de clasa sa se mai joace cu fata mea.Am lasat-o in pace spunandu-i fetei mele sa no bage in seama.Astazi insa fiind la ora de engleza colega fetei mele isi minte doamna ca fata mea a vb in ora si doamna o ĺoveste pe fata cu cartea in cap.Gata.Mi s-a umplut paharul. Daca ati avut si voi probleme asemanatoare va rog un sfat, orice e binevenit in legatura cu ce ar trebui sa fac in astfel de situatii.

Răspuns Câştigător
| BJK1903 a răspuns:

Directorii in general nu o sa rezolve cazul in nici o secunda, mai mult o sa iti zica sa faceti pace si nimeni nu pateste nimic. Asa profesori, asa directori. Dupa sufera lumea ca "de ce nu invata copii", oare de ce nu invata? Noi venim la scoala sa fim batuti, nu sa invatam laughing

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sesizarea inspectoratului judetean, cat si plangere penala pentru profesoara.

| Betty12345678 a răspuns:

Trebuie anuntat directorul deindata.Cazuri de genu sunt foarte raspandite si cum fata aceea ii intoarce pe toti impotriva fetei tale nu va fi usor sa dovediti adevarul, in acest caz schimbarea scolii e o solutie doar ca nimeni nu va poate promite ca in noua scoala nu se v-or intampla aceleasi lucruri.

| Mirris explică (pentru Betty12345678):

Din fericire pot spune ca in toamna ne vom muta in alta scoala cu tot cu domiciliu.Insa dupa cum spui nimeni nu garanteaza ca nu se va intampla din nou astfel de cazuri.Multumesc pentru. sfat

| BJK1903 a răspuns:

Cel mai bine du te la director si spune ce s-a intamplat si vezi ce spune si directorul. Asa am patit si eu in clasa a 4 cand o distrusa de profesoara mi-a dat 4 palme de mi s-a inrosit fata nu stiu cate ore. A venit tata si nu a putut sa discute cu respectiva profesoara ca isi luase concediu cateva zile si nu a avut cum sa vorbeasca cu ea si nici cu directoarea ca si aia era tot distrusa si nu discuta cu nimeni fara o mica "atentie". Daca nu iese nimic pune o camera cum se poarta acum in zilele astea si sa vezi ce se discuta prin clasa si daca e ceva grav cum a fost faza cu lovitul arata i directorului si dupa politiei sa le rupi gura la toti obositii care muncesc pe banii nostri.

| Mirris explică (pentru BJK1903):

Maine am sa ma duc sa discut cu directoarea si in cazul in care ea nu ia masuri am sa-ti urmez sfatul cu camera de filmat

| Mirris explică (pentru BJK1903):

Mi-ai putea da un sfat cam ce ar trebui sa fac? E prima data cand patesc asa ceva si sper sa fie si ultima

| BJK1903 a răspuns (pentru Mirris):

Cel mai bine du-te la inspectorat si spune tot ce s-a intamplat, aia te-ar putea ajuta mai mult.

| BJK1903 a răspuns (pentru Mirris):

Directorii in general nu o sa rezolve cazul in nici o secunda, mai mult o sa iti zica sa faceti pace si nimeni nu pateste nimic. Asa profesori, asa directori. Dupa sufera lumea ca "de ce nu invata copii", oare de ce nu invata? Noi venim la scoala sa fim batuti, nu sa invatam laughing

| Saturnoinfinite a răspuns:

Anuntati directorul scolii despre acestea si lasa fetita dumitale sa-i spuna asa cum este