| Andreeadeea23185 a întrebat:

Cum pot învăța un copil de vr-o 9 ani sa vorbească bine, corect?
Spre exemplu: de multe ori încurcă timpurile când încearcă să relateze ceva atât în scris cat si verbal. Alteori nu folosește corect prepozițiile sau adverbele ( "îți zic in litere" in loc de "îți zic pe litere") și multe alte altele.
Țin să menționez că acesta are și probleme de dicție.

4 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Sa invete timpurile si sa le inteleaga pe rand ce inseamna. Pt dictie exista exercitii pe care le poate face. Cauta pe net.

| Alex1992buc a răspuns:

Daca tu scrii "vreo" incorect, crezi ca in postura ta de analfabeta ai putea sa inveti pe cineva sa vorbeasca sau sa scrie corect?

| JackR a răspuns (pentru Alex1992buc):

Strike! happy

Răspuns utilizator avertizat