| XTraLaLaXDianaX a întrebat:

Cum vi s-au parut subiectele de examen? Imi puteti da va rog subiectul de romana?

Răspuns Câştigător
| Andreea2629 a răspuns:

Http://www.hotnews.ro/......romana.htm Sunt si subiectele si baremul :3 Sper ca te-am ajutat, funda :o3?

4 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

La romana au fost destul de grele, parerea mea. Poezia era dificila si banala, iar exercitiile aveau destule capcane.La mate mi s-au parut destul de bine concepute.Luai usor un 6-7, insa pentru o nota mai mare trebuia sa fi muncit.In plus, erau 3-4 subpuncte care departajau elevii foarte buni de cei buni.Nu ii inteleg pe cei care au dat anul trecut examenul ca la noi au fost usoare. Daca la noi ar fi fost usoare, la ei ar fi de corigenta.Eu SPER sa iau 10 la mate si 9 la romana(am gresit la acea *** masura). Maine voi vedea rezultatele si sper sa scada si mediile la licee.

| valeeExpress a răspuns:

Nici usoare, nici grele. A fost mai usor anul trecut. Pe edu sau alte site-uri (Adevarul, hotnews) poti gasi subiectul.

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Subiectele se gasesc pe Edu.Ro.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Subiectele de la Evaluarea Naţională 2014 ( la Matematică ) au fost mai UŞOARE decât cele date în anii anteriori!
Şi proba de la Română a fost relativ uşoară, dar a fost MULT de scris :(

Vezi subiectele la linkul oficial :
http://subiecte2014.edu.ro/2014/evaluarenationala/Subiecte_si_bareme/

Toate cele bune.