| NoOne18 a întrebat:

Buna TPU,daca lipsesc tot anul la master la toate materiile, exista vreo sansa sa dau macar iau examenele la restanta?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ai mai dat la facultate daca nu esti prezent la ore fizic? Tu crezi ca materia care se predă in luni de zile o inveti tu asa repede pana la examen? Nu, si ai stiut de la inceput ca facultatea este la 50 de km de locuintă, deci nu era o noutate si totusi te ai inscris la facultate ca sa ce, sa ramîi restant repetent? Asta ai vrea?

| Wr3nch a răspuns:

Pai de ce te-ai inscris daca nu vrei sa mergi?

| NoOne18 explică (pentru Wr3nch):

Nu e vorba ca nu vreau sa merg e vb ca stau la 50 km de facultate, programul autobuzelor e pana la 7 si nu imi permit sa stau in chirie sau camin

| Wr3nch a răspuns (pentru NoOne18):

La camin e 200 de lei regia, poate mai puțin daca e mai slăbuț. Daca de ex intri la taxa ce faci? Renunți? Cu un part-time platesti caminul linistit si ai si bani de altele

| Latinmoon a răspuns:

In principiu cauta si tu sa mai treci din joi in pasti macar asa de ochii lumii.
La ce facultate esti?

| NunuNini a răspuns:

Nici o sansa!

| elemonis a răspuns:

Buna.
Daca lipsesti tot anul de la materii, iar profesorii nu tin cont de prezenta de la seminare pentru a intra in examen poti intra chiar si in sesiunea de examene din fiecare semestru, fara sa ajungi in cea de restante, bineinteles daca treci materiile.
Daca ai si laboratoare la cateva materii atunci ar trebui sa fii prezent la ele. Verifica fisele de disciplina/orarele din anii anteriori de pe site-ul facultatii unde faci masterul sau unde vrei sa faci masterul si vezi daca ai laboratoare.
Intreaba si la secretariatul facultatii orice neclaritate ai.