| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt clasa a 12-a si nu vreau sa dau bacul anul asta(nu sunt pregatit si vreau sa iau note mari)pot sa dau la anul in sesiunile urmatoare?

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Pai daca ai terminat studiile la liceul tau, banuiesc ca nu te mai poti inscrie la altul. Asa ar fi logicwinking.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poți, dar să te uiți undeva pe legislație, că mi se pare că nu poți amâna la nesfârșit.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Doar un an vreau sa aman.Si trebuie sa ma inscriu tot la liceul unde am fost sau pot la altul?

| Celcestietot a răspuns:

Păi ai putea să nu te înscrii și astfel se rezolva problema ta. Și dacă ești înscris și nu te prezinți, eu știu că te pune absent. Am înțeles că primele 2 sesiuni sunt gratis, iar la a treia dai vreo 300 de lei pentru înscriere și tot așa la următoarele dacă nu iei. Pe an dacă nu ai luat la cele 2 sesiuni, dai 600 de lei (pentru înscriere).

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dar pot sa ma inscriu la alt liceu sau neaparat la liceul meu?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Dar crezi ca sunt sanse sa se schimbe semnificativ gen sa se dea mai greu la mate sau la romana?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

La mate nu stiu, iar la romana cred ca va fi tot la acelasi nivel de dificultate ca si anul trecut.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca ai terminat studiile la liceul tau, banuiesc ca nu te mai poti inscrie la altul. Asa ar fi logicwinking.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Poți, dar să știi că încă ai timp să înveți pentru note mari.
Și zic doar așa, ca idee, notele de la bac sunt prea puțin importante pentru ce urmează. Te folosești de media aia ca să intri la facultate, ulterior nu vor mai conta, așa că nu cred că trebuie să îți faci un scop în a lua note maxime, ci note care să-ți asigure un loc acolo unde vrei să ajungi.