| Andreea0612 a întrebat:

Anul asta dau bacul si vreau sa stiu, voi cum v-ati pregatit sau va pregatiti pentru competente? Aveti niste sfaturi?

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Competentele sunt fix apa de ploaie. La romana o sa le trancanesc cate ceva, la engleza daca raspund la prima intrebare e ok, iar la tic o sa avem un test peste doua saptamani din subiect de competente digitale dar si asa daca esti o persoana care stie sa foloseasca calculatorul(aviz persoanelor pseudointeligente care stiu doar retele sociale) nu ar trebui sa te doara capu. Sunt la mate info si mai departe ma duc pe Calculatoare deci calificativele de la atestat nu imi pasa. Ma prezint doar ca sa pot da scrisul.
Si ca sfat, pune mana si invata pentru exmenul scris. Daca esti la filologie nu iti strica calificativul de la competentele digitale. Cu ala de la romana nu faci nimic, iar de engleza nu zic nimic pentru ca nu reprezinta o prioritate.

| jojo92 a răspuns:

Iei lista cu subiectele propuse pentru bac la fiecare materie si incpi sa vezi ce stii la fiecare subiect, daca esti instare sa le rezolvi si te pui pe invatat. Poti lua bacul si fara pregatire, daca stii macar de 5 la fiecare subiect este imposibil sa il pici.Adica sti macar un pic la fiecare subiect se va vedea ca ai habar si nici nu o sa ai emotii ca sti din ce iti pica.Succes.