| AfumataSunca a întrebat:

Buna,TPU!
De azi m-am decis sa invat engleza(nu sunt varza dar nu cunosc gramatica si verbele sau regulile pe care trebuie sa le invat) ex: past simple, etc
Spuneti-mi ce ar trebui sa invat(gramatica) pentru a putea vorbi, pls?
Cum pot vorbi fluent?

Răspuns Câştigător
| KR0NSTADT a răspuns:

Vrea să vorbești în engleză în timp ce te masturbezi? Altfel nu văd de ce ai postat la categoria asta. big grin

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Invata cuvinte prima data, cat de multe si in general cuvinte uzuale. Apoi inveti si verbe ce spui tu, inveti direct fraze daca e asa le repeti ca papagalu pana le retii laughing restul is povesti ca inveti din programe etc sau din filme.Cum sa inveti din filme daca tu nu stii ce inseamna acele cuvinte laughing deci ai nevoie sa stii multe cuvinte.
Cel mai usor ar fi sa ai iubit, iubita ceva care vorbeste engleza si deloc limba ta.Dar banui ca e cam greu sa ai asa ceva.

| NotNamed a răspuns:

Poti incepe prin diferite programe care te invata engleza concersationala atat scris cât și citit. Dupa ce o inveti, iti este mult mai ușor sa inveti restul cuvintelor din carti scrise in engleza sau din filme in engleza cu subtitrare. Sfatul meu este sa îți instalezi aplicatia Dualingo, este cea mai buna la capitolul asta. Te invata engleza convesationala, te invata cum sa o scrii, cum sa o pronunti, te verifică la pronunție, la scris, la traducere, la tot. Fiecare lectie are o sectiune de comentarii unde toti romanii isi scriu parerile si intrebarile asupra celor neintelese.

| anonim847483 a răspuns:

Poti incepe prin a nu pune engleza la categoria dragoste si sex.