| sara5555 a întrebat:

Deci eu sunt in clasa a V a si dirigintele nostru este profesor de limba engleza.Noi vrem ca de sfarsit de an sa facem un program, dar suntem foarte nehotarati. Dirigintele ne-a propus sa cantam in engleza, dar unii colegi nu vor asta... ei vor o sceneta. Voi ce ne recomandati?:d

7 răspunsuri:
| TAzOVsKY a răspuns:

Poi.aveti mai multe oportunitati:
1 o sceneta pe o tema in romana sau engleza
2 un concurs de voci, fiecare sa interpreteze cate o melodie
3 ceva bazat pe desen
4 lucruri utile confectionate din materiale reciclabile
5 sa mergeti impreuna cu dirigintele sa strangeti deseurile de pe o anumita raza!
6 un concurs bazat pe intrebari de cultura generala (in engleza sau romana)
7 o activitate bazata pe costume ''ciudate''
si 8...bafta sa faceti o alegere... BuEnAA! funda?! big grin

| Anhi a răspuns:

Pai le puteti combina sau canta la sfarsit, sau sa votati care-s mai multi cu aia si care mai putini cu cealalta...

| DiDu_7700 a răspuns:

Sceneta e mult mai frumoasahee hee...sa inteleaga toti copii nu numai domnul vostru diriginte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Combinaţi sceneta cu câteva cântece, să fie şi pe placul dirigintelui şi pe placul colegilor.
Dacă vreţi un plus de informare, dacă vreţi să vă distraţi sau să vă relaxaţi puţin, daţi click pe http://lecturirecenzate.ro/!

| iYuuki a răspuns:

Mai bine sceneta ca e mai usor si mai frumos

| Ccrys1298 a răspuns:

O sceneta care sa aiba inclusa in ea cat mai multi colegi si care sa reprezinte sfarsitul de an sau ceva important pentru voi toti.

| sabinutza_8745 a răspuns:

Eu iti recomand o sceneta si cantatul e o varianta buna dar scenetabatting eyelashes