| Papusha1 a întrebat:

Diriginta mea cam o ia razna! E e profesoara de biologie si chimie, la noi in clasa preda ambele obiecte. Ea ne-a dat pe acasa 2 lucrari practice la chimie (practic am facut in clasa, iar unde trebuie de completat ne-a dat pe-acasa). Problema e ca noi inca nu ia-m dat lucrarile la control, insa ea in registru a pus deja notele, mie mi-a pus la ambele 9 (nu sunt chiar multumita de note). Problema e ca la o fata, care la fel e fiica de profesoara, ia pus la lucrare si un 10 (are un 9 si un 10), ea nu se straduie la fel ca mine. Cum as putea sa fac, ca profa sa-mi demonstreze unde am gresit, sa-mi arate, sa ma convinga ca lucrarea e de 9? Ms anticipat!

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum adică "noi inca nu ia-m dat lucrarile la control, insa ea in registru a pus deja notele"?
Ce profesor mai e şi ăsta?

| Papusha1 explică (pentru NOname):

DA, eu azi cind am vazut eram socata! E putin sarita de pe fix big grin

| NOname a răspuns (pentru Papusha1):

Puţin mai mult...
Anunţaţi părinţii şi faceţi o plângere la directorat!
Nu e deloc normal ceea ce face.
Cum să-ţi evaluezi copiii înainte să-i asculţi?!

Tu îţi dai seamă cât subiectivism e la mijloc?
Nu o lăsaţi să scape aşa uşor!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

"Evoluezi"?! laughing

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi, m-am editat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Cu plăcere, sper că nu te-ai supărat happy

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, din contră. Îţi mulţumesc.

O seară frumoasă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Mulțumesc asemenea.

| Zenithf a răspuns:

Mai bine invata pentru tine si nu te gandi la note. Daca cineva ia o nota mai mare pe nedrept, gandeste-te ca singura isi face rau, ca odata tot i se va infunda. Daca la noi cei smecheri si fara scoala o duc mai bine, sa nu te gandesti ca o vor duce asa pe vecie, iar in strainatate de pe acum isi gasesc de lucru doar cei care sunt priceputi in ceea ce fac, strainii au nevoie de ei, nu de niste sarlatani cu diploma cumparata.

| Mandidariamedeea a răspuns:

Pai,este posibil ca si fata aceia sa se fii straduit, dar daca crezi ca nu merita aceea nota, explica-i politicos dirigintei tale concluzia ta.Probabil se va mai gandi si o va mai corecta o data.

| Papusha1 explică (pentru Mandidariamedeea):

E imposibil ca ea sa primeasca 10 (ea are unica 10 din toti, chiar si in general), pai bine, sa luam ca si ea sa straduit, dar de unde stie profa ca eu am scris pe 9? De unde ea poate sa stie? In timpul orelor mi-a pus trei de 10 dintre care nici unul nu e in registru...ce mai inseamna si asta?