| pssssiiii a întrebat:

eu am intrat la Litere si Stiinte specializare Matematica, as vrea sa ma transfer la Pedagogie sau Psihologie? cum se procedeaza sunt anul 2 acum la matematica si este foarte greu mai ales la UPG.ce trebuie sa fac sa ma transfer? Am auzit la Trgoviste la matematica ar fi mai usor este adevarat?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Transferul din cate stiu poate fi facut de la o facultate la alta la acelasi profil. Pentru a te transfera la alt profil trebuie sa ingheti un an sau sa lasi balta facultatea si sa te reinscrii, ori poti incearca sa faci mai multe facultati in acelasi timp. Nu stiu sa-ti zic de Targoviste, dar de UPG daca ai intrebari lasa un mesaj privat.
Pentru transfer in general, il faci dupa ce ai terminat anul, cu niste "motive bune (zic ei)" si trebuie sa depui o cerere de transfer la decanatul facultatii, pe urma sa astepti sa fie aprobata si multe altele...