| denisaelena24 a întrebat:

Buna,TPU! Eu am o problema si aceea nu stiu sa desenez deloc! Pana acum am supravietuit la desen cu ajutorul colegelor dar acum vreau sa fiu pe propriile picioare. Aveti idee de ce as putea face? Abia ce pot desena o casa,un soare,copaci, floricele si nori laughing Si va rog mult sa nu faceti misto de mine. HEEELPP!

Răspuns Câştigător
| AndradaRoxana9 a răspuns:

Nu radem "de" tine, radem "cu" tine.
Pai, nici eu nu ma pricepeam chiar asa de bine la desen acum cativa ani, dar mi-am facut un stil propriu prin urmatoarea metoda.
Zilnic, ma uitam la poze cu diverse personaje din animeuri si incercam sa reproduc imaginea in felul meu. Cu timpul, desenele mi-au iesit cat mai clar si am inceput sa desenez cat mai des... Nu stiu daca de ajuta, dar asta a fost metoda mea.