| Chelos a întrebat:

Eu o sa fiu plecat in perioada in care ne ducem la liceu sa ne inscriem si vream sa va intreb daca este obligatorie prezenta mea? Tutorele meu are procura ca sa ma reprezinte si sa semneze in locul meu unde este nevoie dar acum nu stiu daca e obligatorie si prezenta mea.

2 răspunsuri:
| TiffanyღBJ a răspuns:

Dar in procura trebuie sa fie specificat si scopul de a te reprezenta la inscrierea la liceu, alfel nu va fi valabila.

| melaniame a răspuns:

Daca are procura in scopul acela de a te reprezenta la scoala atunci nu mai este obligatorie prezenta ta.