| Alexandrastefaniaualy a întrebat:

Vreau să plec în străinătate cu o mătușă care are alt nume de familie. Am înțeles că nu este suficienta doar procura și că ai mei trebuie să semneze ceva cum că mă aflu în grija ei, ca să mă pot înscrie acolo la școală, sau să fac alte lucruri care implică prezența unui părinte/tutore.
Îmi poate spune cineva, vă rog, de ce acte am nevoie? Tot ce e necesar, ca în acte să fie trecută ca tutorele meu
Mulțumesc anticipat
La mulți ani și un an nou fericit ❤

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi cu parintii la notar si-ti va spune el ce trebuie. Nu te lua dupa DonnaAlba care da raspunsuri de dragul de a raspunde.

| Violleta2022 a răspuns:

Se poate cu procura de imputernicire, semnata de ambii parinti, la un Notar public!
Acte necesare sunt:
Certificatul de nastere si Cartea de Identitate - ale tale
Cartea de identitate a parintilor tai si a matusei tale.