| XxVladyxX a întrebat:

Buna TPU.Eu trec in clasa a-V-a si as vrea sa stiu ce medie semestriala trebuie sa am ca sa primesc bursa.Trebuie sa am 9.50 sau medie mai mare? Daca am gresit categoria, ma scuzati!

Răspuns Câştigător
| Zendayya a răspuns:

Eu acum trev pe a opta si am luat in fiecare an media semestriala si generala 10 si nu am primit bursa decat acum la sfarsitul clasei a saptea. Am mai intrebat si cologe din alte clase care au avut media ca mine si mi-au zis ca nici ele nu au primit bursa decat pe a saptea. Deci nu cred ca o sa primesti bursa pana pe a saptea indiferent ce medie ai. Oricum eu pe primul semestru am avut media 9.86 si pe al doilea am avut 10 si media generala 9.93 si am primit bursa de performanta scolara 73 de lei. O alta colega a avut medile semestriale si cea generala 10 si a primit bursa de 160 de lei.

Sper ca te-am lamurit si te-am ajutat happy