| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune daca la profilul bio-chimie este greu? Avand in vedere ca am avut media de admitere la liceu de 8, 37 dar... sunt unpic mai slabutz la mate, in schimb retin repede lectiile.happyImi puteti spune daca sunt potrivit pentru acest profil?big grin

Răspuns Câştigător
| Bulinaaaaa a răspuns:

La profilul chimie-bio principalele materii pe care faci sunt chimie si biologie. De asemenea aceasta sectie face parte din profilul real, deci vei face si mate. Intre chimie sh matematica exista o legatura destul de starsa. facra mate chimie mai grew(cand zic mate ma refer mai mult la algebra, nu geometrie).

bafta multa la liceu:*

1 răspuns:
| Robin a răspuns:

Daca esti slab la mate nu te te duce pentru ca la chimie trebuie sa stii multa matematica