| Andrey12 a întrebat:

TPU! Imi puteti spune la ce ora trebuie sa fiu la scoala, maine, in prima zi? Sunt clasa a noua si as vrea sa stiu cum pot afla cu cine sunt in clasa si ce diriginte o sa am. Adica vreau sa stiu daca se face un careu marcat cu respectivii elevi. Ofer funda!

8 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Depinde de unitatea de invatamant. La majoritatea festvitatea incepe undeva la ora 9, deci ar trebui sa ajungi la scoala pe la 8.40. In mod normal se face careu marcat, deci te duci pur si simplu si ii intrebi ce clasa sunt daca nu scrie cu creta. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,ai noroc pentru ca si eu sunt a noua.Pai festivitatea este de obicei la 8-8:30 cu toti copiii de la toate clasele.Ar trebui la panoul de la liceul tau sa scrie la ce clasa esti si sa scrie ce diriginte ai.Eu iti recomand sa intrebi numele dirigintelui ca sa-ti gasesti clasa.Pe urma faci cunostinta cu ceilalti colegi si dirigintele ar trebui sa va spuna cam pe la ce ora intrati la clasa pentru ca cei mici intra inaintea voastra si nu o sa aveti loc toti sa va duceti spre salile de curs.

Sper ca te-am ajutat.

| SonicAndrei a răspuns:

Depinde de școală, cel mai bine ar fi să suni. La noi, anul acesta, festivitatea începe la 9:30.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Sa fi acolo la 9 cel tarziu.

| Voro a răspuns:

Eu stiu ca toate liceele/scolile au festivitatea de deschidere la ora 09:00. Dirigintele/Diriginta voastra o sa va strige pe nume pe fiecare si fiecare clase se va duce in cabinetul ei. Acolo va veti face propria prezentate si va veti cunoaste mai mult, veti dialoga chestii cu diriga/dirigul dupa care cel mai probabil vi se vor da manualele si asa mai departe. Succes la liceu!

| R3dEyE a răspuns:

Pentru a afla cu cine esti in clasa, intri pe edu.ro si la "Admitere" selectezi judetul si cauti liceul tau si apoi clasa.
Dirigintele il vei afla maine.
Pentru a te asigura ca nu intarzi, mergi pe la 9, nu va incepe inainte de 9. La mine incepe la 10:30. Nu ai pe cine sa intrebi? Fosti colegi, ceva?
Bafta!

| Andrey12 explică (pentru R3dEyE):

Si ei ma intreaba pe mine happy

| R3dEyE a răspuns (pentru Andrey12):

Intreaba pe facebook pe cineva de prin liceu. Daca nu cunosti pe nimeni, spune-le prietenilor tai sa intrebe. Din tot grupul, cineva trebuie sa cunoasca pe cineva mai mare (cineva pe cineva, cum suna big grin). Nu are nimeni un frate mai mare? Nu stii la ce ora a inceput festivitatea anul trecut?

Întrebări recente