| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU la bac dacă imi cere viziunea despre lume nu mai scriu eseul așa cum e? Sa conțină tema titlu lirism dacă e poezie conflicte. Care e diferența intre particularități și viziune? Sunt eseuri opuse?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar la școala nu ai învățat? banuiesc ca da, ai uitat?
vezi de o carte pe tema asta sau vorbesti cu alti colegi

| johnnny123 a răspuns:

La cum te exprimi, sunt convins că nu vei avea nici o problemă la bac. Cu condiția să dai bacul la materia "Anti-Limba Română".

| ywar a răspuns:

In cazul in care membrii comisiei de bacalaureat sunt beti manga, ranga si se aduna cu farasul de pe jos, pentru ca au baut ca porcii-in acest caz, si numai in acest caz iti vor da tie nota de trecere la limba si literatura romana. Esti o pacoste, mai fata! Limba ta romana e un fel de megleno romana. Poate nici atat. Inca o analfabeta scapata pe piata muncii. Ah, cine e? Tu, bineinteles.
Ma doare capul de cati sunteti. Ce-mi mai place sa va rup cv-urile...

| Angela112 a răspuns:

Îți dau un exemplu: Cugetările Sărmanului Dionis. Scrii comentariul exact așa cum profesoara ta ți l-a predat, dar trebuie obligatoriu să vorbești despre lumea motanilor pe care el și-o închipuie, sau atunci când se pune în pielea unui șoarece. Trebuie să scrii despre principiul după care el se conduce și anume bogăția spirituală este mai importantă ca cea materială. Așadar, tu practic vei scrie viziunea sa asupra lumii. Pentru că asta înseamnă: modul în care el trăiește, gândește, se comportă etc. Sper că te-am ajutat!

| Monyyyyy explică (pentru Angela112):

Deci eu am scris tot ce se întâmpla in Riga Crypto toată acțiunea e bine?