| Tudor123123 a întrebat:

luni urmeaza sa dau examenul de a 8 a. La matematica sunt bun, in toate simularile care le.am dat pe scoala si cea nationala am luat cel putin 9 50, iar la romana la fel doar ca peste 8 50, eu fiind praf la romana, la teste in clasa luat 7 maxim 8 dar la simulari am reusit sa iau cumva peste 8 50 la toate! Am foarte mari emotii, eu dorind sa iau media la examen a celor 2 lucrari pe care le iau cel putin 9 10, eu avand media generala din 5-8 9 90 urmand sa iasa 9, 26 o medie buna. Cum fac sa scap de aceste emotii? Un liceu cu profilul mate-info este atat e important daca vreau sa ma fac designer 3D sau pot sa invat asta din cursuri si la facultate?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ma amuza ca vezi si tu ca iei numa note mari si tot esti asa stresat si nu inteleg de ce. Va da extrem de usor in a 8-a. Repeta timpul asta pe care il mai ai si n-ai treaba. PE bune frate, stii, ce naiba iti faci atatea probleme.

| Masha0205 a răspuns:

De emoții nu ai cum sa scapi dar trebuie sa fi pozitiv. Și eu dau evaluarea nationala și am media în simulări + media anuala 9.14 (cum ar fi media de admitere ) și am emoții la fel ca tine. Tu la ce liceu vrei sa dai?

| Tudor123123 explică (pentru Masha0205):

Tiberiu Popoviciu (este doar pe info intensiv) si media de anul trecut a fost doar 8.98, desi in 2015, 2014 etc a fost cel putin 9 30