| Conii25 a întrebat:

M-am inscris la 2 facultati si am depus la ambele o copie legalizata a diplomei de bac. Am fost la o a treia si acolo mi s-au cerut actele originale si a zis ca nu am cum sa depun copii ca trebuiesc in original sau in caz ca le-am depuse la alta facultate sa aduc adeverinta ca le am depuse acolo. Intrebarea mea este daca risc sa nu intru la cele 2 unde am depus copiile legalizate? Dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare facultate are reguli proprii in ce privesc conditiile pentru a candida la admitere, inclusiv actele necesare si daca se accepta copii sau sunt necesare originalele. Daca cele 2 facultati ti-au acceptat copii legalizate este in regula, vei putea candida. Eventual se va cere originalul pentru inscriere, dupa ce ai fost admisa.

9 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Nu riști nimic. Mergi la facultatea unde ai depus diploma în original și cere o adeverință cum că diploma ta este în evidențele lor.

| Conii25 explică (pentru mastadont):

Nu am depus nicaieri in original! Eu diploma o am acasa.

| mastadont a răspuns:

Oricum nu riști nimic. Poți să depui direct originalele și dacă nu intri la a treia o să ți se returneze.

| George_Mario_1996 a răspuns:

Cum sa dai la 2 facultati? >sad
POt asti-a sa te scoata de la amble alege repede doar una cat mai ai timp
Asa a facut si verisorul meu si a trebuit sa se bage iar la facultate de abia dupa un an

| Conii25 explică (pentru George_Mario_1996):

Pai in caz ca nu intru la prima poate reusec la a doua.

| George_Mario_1996 a răspuns (pentru Conii25):

Tu cand ai aflat media de admitere te-ai uitat pe listele facultatilor? (la mediile lor)

| Conii25 explică (pentru George_Mario_1996):

Da, m-am uitat! Eu sunt din mediul rural si am optat si pentru locurile acelea. Eu am vrut sa incerc, macar sa fiu eu admisa la toate desi ma indoiesc.

| George_Mario_1996 a răspuns (pentru Conii25):

Atunci pune la mai multe facultati iar in cazul in care intervine ceva trimite-mi mesaj, pot rezolva
Fundita big grin?

| Conii25 explică (pentru George_Mario_1996):

Imi pare rau, dar am dat deja. eu iti multumesc foarte mult ca ti-ai luat din timp sa imi raspunzi!