| alina3322 a întrebat:

Buna TPU! M am inscris la o facultate la inceputul verii dar pe parcurs m-am razgandit,daca imi retrag dosarul de la facultatea la care am fost admisa, ca sa ma inscriu la alta dar nu intru, practic raman fara facultate? Dau funda!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti retrage oricand de la facultatea aceea. Cu inscrisul la alta depinde de medie si daca se sustine examen de admisie.
In orice caz, nu merita sa incepi o facultate care nu-ti place sau nu te-ai vedea niciodata profesand acea meserie.

| Anonimafarahaz2 a răspuns:

înscrie-te la ceea ce iti place, vezi daca intri, si in caz ca ai fost admisă iti poti retrage dosarul de la cealalta ca sa nu ai riscul de a sta pe tușa un an