| Morooo a întrebat:

Mă contraziceam astăzi cu cineva. Triunghiul dreptunghic, triunghiul dreptunghic isoscel (are catetele egale). Există triunghi dreptunghi echilateral?laughing și dacă da, spuneți-mi caracteristicile. Dau gundă!

Răspuns Câştigător
| matrix100 a răspuns:

Nu exista triunghi dreptunghic echilateral.
un triunghi echilateral are toate unghiurile egale de 60 de grade
un triunghi dreptunghic are un unghi de 90 de grade
cel mai mult poate fi un triunghi dreptunghic isoscel (un unghi de 90 de grade si 2 de 45 de grade)

| Morooo explică (pentru matrix100):

Iei...mulțumesc. I-am zis că nu există. Mersi. happy

2 răspunsuri:
| Anysya12 a răspuns:

Nu, nu exista, imi pare rau ca nu s-a inventat laughingdeci nu are caracteristici... sad