| mady_3152 a întrebat:

Ma numesc Madalina si am 14 ani.La anul trebuie sa ma duc la liceu, dar nu stiu unde sa ma duc.Imi place matematica, dar nu stiu ce facultate as putea sa fac cu matematica.nu prea imi place ce ajung.
mie mi ar placea sa merg la ceva cu politia sau armata. vreau niste informatii despre acest domeniu... exista un liceu specific pentru politie si armata?big grin multumesc aniticipat:*

5 răspunsuri:
| babyblue a răspuns:

O alternativa pentru ceea ce vrei tu sa ajungi ar fi liceul militar(sunt destule). Insa, te sfatuiesc sa nu te duci:sunt reguli draconice.
Si eu vreau sa ajung ceva in domeniul politiei si de aceea am ales profilul filologie. Dar nu iti fa griji:mai ai timp sa te decizi.

| Annitu a răspuns:

Atunci du-te la profil sportiv.>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te pricepi foarte bine la matematica esti super primita la Lazar cel mai bum liceu din Romania.Nu numai ca trebuie sa stii mate dar si alte materii. Fundita? big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da armata e super eu personal te sfatuiesc sa dai la liceul militar breaza campulung mold sau alba iulia astea st liceele acum depinde de zona in care te aflii bafta! si sper sa dai si sa intrii l liceu militar ca si eu daubig grin

| eluboy13 a răspuns:

Buna Mady. exista liceu specific pentru armata.La acela am vrut sa merg si eu doar ca...nu sunt destul de sanatos straight facePentru mai multe detalii eluboy13 e idul meu iti stau la dispozitie big grin