| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Mi-am pierdut diploma de bac si vreau sa scot un duplicat..stiu ce trebuie sa fac pentru a lua alta dar vreau sa intreb...cu acel duplicat pot intra la facultate?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Duplicatul diplomei este al doilea exemplar al acesteia si, spre deosebire de o copie, ARE VALOAREA originalului pierdut.

p.s. Nu strica ca, dupa obtinerea duplicatului, sa faci o copie legalizata(la notariat) a acestuia!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, duplicatul are aceeasi valoare ca si originalul diplomei.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi folosi Duplicatul pentru admiterea la facultate!
El este "echivalent" ( are aceeaşi "valoare" ) cu originalul.

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că poți.