| ~ вα∂ вσу ~ a întrebat:

Nu stiu la ce profil sa dau (trec pe a8-a)
Imi plac urmatoarele materii: istorie, engleza, geografia, biologia,

Dar nu imi prea plac: fizica, chimia, mate, romana (acceptabil)

Si la ce materii dau teza la profilul respectiv?

7 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Stiinte sociale. e cel mai potrivit profil.
La stiintele naturii se insita foarte multa pe biologie, chimie si fizica. Iar la filo pe romana.

si uite aici la ce dai teze [ la SS ]
http://www.tpu.ro/......laoreatul/

| Simona a răspuns:

Ai putea sa dai la stiinte sociale (dai teza la istorie geografie, logica, engleza sau franceza)
dar nu stiu sigur
te pup succes

| maria933 a răspuns:

Stiinte sociale happy
se face multa geografie si istorie

teza nu stiu sa iti spun la ce dai sad

| flyleaf22 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un liceu cu profil economic. Fizica si chimie faci doar 2 ani superficial. Din pacate, tot dupa 2 ani se scoate si biologia. Dar e ok. 3 ore de matematica/saptamana, teze la romana, mate, engleza + o materie de specialitate. teza la engleza se da doar in primul an. auzisem de la cineva ca nu se mai da teza la limba straina, insa eu am dat acum 3 ani. in rest, materii frumoase, unele de umplutura. materiile se leaga intre ele, unele repeta aceleasi concepte. Iar la final, iesi cu diploma de tehnician in economie si poti sa te angajezi in domeniu.

| deNisu a răspuns:

Stiinte sociale :*

| shadow23 a răspuns:

Filologie happy

| Larisa_4465 a răspuns:

Buna:* eu te as sfatui sa dai la filologie aici intr-adevar ai multe ore de romana dar ai zis ca te descurci acceptabil si dai teza la limba straina la istorie la geografie parca nu stiu sigur... dar te sfatuies sa nu dai la mate-info pentru ca acolo am dat eu si mie imi placea tot asa ca tine istoria engleza romana si acum uite-ma intr a 12 a am picat la mate la bac.deci filologie dai e cel mai usor profil din punctul meu de vedere, dupa liceu poti continua cu orice facultate oricum.