| ralu01raluca a întrebat:

o sa avem la scoala un bal in care trebuie sa ne costumam in personaje literare, eu as vrea sa fiu zeita afrodita dar nu stiu daca are ceva de spus in legendele olimpului.imi puteti spune daca are? si daca nu puteti sa-mi spuneti in altceva in care m-as putea costuma? fundita

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Afrodita este unul din personajele importante din ILIADA lui Homer. Așa că poți fi și Afrodita.
Dar ești destul de frumoasă?
Și zeițele erau mai degrabă cam dezbrăcate, doar cu un voal subțire pe deasupra corpului.
Încearcă mai degrabă ceva mai aproape de noi.

| ralu01raluca explică (pentru corolav):

Dupa mine sunt ...acum nu ma falesclaughing imi trebuie din mitologia greaca personaj... niciun personaj de acolo nu-i mai aproape de noi

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Are multe de spus. Citeste cartea si vei vedea ce ti-ar placea sa spui

| Barcelona_FC_1978 a răspuns:

Te.ai putea ostuma in zeita Atena

| Barcelona_FC_1978 a răspuns:

Te.ai putea costuma in zeita Atena