| anonim_4396 a întrebat:

pentru admiterea la facultatea de medicina, care dintre materiile biologie si chimie ocupa mai mult timp de pregatire?
La care este mai greu de invatat, dupa parerea voastra?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biologia. Sunt o mulțime de noțiuni și cuvinte care mă disperă și parcă nici n-au logică.

| petriinna a răspuns (pentru anonim_4396):

sa stii ca e f important ca la biologie sa stii unele prefixe si sufixe care intra in componenta cuvantului, o sa-ti vina mai usor de retinut, gen gasesti aici http://www.upm.ro/......0mures.pdf

| petriinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei sa dai la facultatea de medicina?

| anonim_4396 explică (pentru petriinna):

Păi asta-i și ideea, nu prea le rețin, că-s prea multe.
Eram odată la ora de biologie și ne întreba despre ce este știința x. Trece un coleg. profa începea: teriologie, el:gândaci. mmm profa: lepiderptologia: gândaci, ajunge și la::: profa: coleoptologie, el: gândaci laughing toate erau despre gândaci. laughing nu știu dacă are sens ceva ce spun, dar cam asta se întâmplă și cu mine, le încurc, și chiar dacă aș învăța proviniența cuvintelor, aș uita totul. Oricum, nu mă fac eu medic. big grin

| petriinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha big grin

| AskMeEveryThink a răspuns:

Cred ca... Chimia...