| TbX_4651 a întrebat:

peste cateva ziele se organizeaza in scoala un concurs de talente.Problema este ca nu stiu cu ce sa concurez (nu vreau dans cantec desen). As vrea ceva mai original. Daca are cineva vreo idee...pls

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lovegirl15 a răspuns:

Intra-adevar dansul, cantecul si desenul il pot face multi oamenii de pe acest glob.Trebuie sa te gandesti la ceva la care te pricepi,dar sa fie mai special.
Acum eu nu as sti ce sa te sugerez,pentru ca nu te cunosc,dar indiferent de ce fac ceilalti,tu trebuie sa prezinti ceva la ce te pricepi nemaipomenit, indiferent de cati copii vor mai face acest lucru.
Pun pariu ca multi s-au gandit la cantec, dans...blah blah,dar daca tu esti pasionata si te consideri talentata la aceste actiuni,trebuie doar sa ai incredere in tine si sa te gandesti ca ii vei intrece pe alti,indiferent de cati vor face acest lucru.
Dar daca nu,as putea sa-ti dau alte sugestii:
-daca esti talentata la sport,ai putea face ceva,,,nu stiu,ceva legat de gimnastica sau ceva asemanator.
-daca esti talentata la literatura,si imaginiatia e punctul tau forte, fa o compunere care sa-i lase pe ceilalti cu gura cascata.
-poate poti face o reprezentatie de teatru ceva, nu stiu.
-poti face si ceva din lucru manual.

Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| Kiko a răspuns:

Nu ai poate un talent de a scrie repede? Sau sa faci ceva cu mainile... ceva banal dar in acelasi timp unic.

Foarte bine zis, dans, cantec, desen etc, le poate face toata lumea.

De exemplu matusamea isi putea da mainile peste cap fara sa isi indoaie cotul.
facea asta zilnic,
Dar acum, are 44 de ani si merge la doctor ca o dor oaselelaughing

| OmuVerde a răspuns:

La actorie te-ai gandit? sau un montaj audio-video, sau poti confectiona ceva din diverse materiale pe care ceilalti le considera nefolositoare (o pusculita dintr-o sticla de plastic, de exemplu, sau o masinuta dintr-o cutie de lapte...) sau un origami reprezentativ pentru scoala ta! www.greenpeace.ro

| αŁз a răspuns:

Ceva leGat de gimnasticahappy
Daca poti sa dai din urechihee hee
Sa iti intorci mainile.
sa iti pui picioarele dupa gat
Si cam atat:d
Funda?batting eyelashes

| Uw33Ty a răspuns:

Stilul Inventeaza o costumatie cat mai originala sa o pui in evidenta

| simplegirl a răspuns:

Poti incerca sa concurezii cu gatitul...