| ɱɨƙӭ a întrebat:

Stie cineva cu ce medie se intra la mate-info?

Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Depinde de liceu, de oraş, de judeţ. În general mate-info e un profil "puternic" sau mai căutat ca altele (n-am înţeles niciodată de ce) şi deci, va avea, de obicei, cea mai mare medie de admitere între profilele unui liceu (evident, dacă nu cumva liceul este mai mult uman sau vocaţional dar are şi profil de mate-info). Oricum, uită-te pe net dacă liceul vizat de tine are o pagină sau ceva asemănător happy Eventual întreabă-ţi profii la şcoală, cam ce pot ei să-ţi spună. Că aşa, de-a lungul şi de-a latul ţării, o să ai medii şi peste 9, dar şi sub 7 laughing

4 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Pai la un liceu super bun intri cu 9-10.

| NemNUZ a răspuns:

Pai peste 9 la mine, la liceu

| andreimada a răspuns:

Buna...dacă e un liceu slab, intri și cu 7. La un liceu bun, la profilul mate-info de obicei se intră cu peste 9.

| onlyagirl a răspuns:

Eu stiu ca asta conteaza in functie de liceu..intereseaza-te la ce liceu vrei sa intri.si vezi care e ultima medie acceptata in anul precedent.bafta!