| AlexAlxAlex a întrebat:

stie cineva vreun site sau un canal de Youtube sau altceva pentru a invata (repeta) toate lectiile la chimie dintr-a 7a si a 8a pentru ca, in acesti ani am avut o profesoara care ne punea sa scriem din carte vreo 25-30 min si dupa stateam degeaba, si ne punea note de 7 8 9 10, eu am avut media 10 in a 7a si 9 in a 8a, cu toate ca nu stiu aproape nimic, eu sunt bun la celelalte materii cum ar fi: fizica, matematica, biologie etc, si de aceea am intrat la un liceu bun de stiinte ale naturii unde se face si chimie, asa ca vreau sa invat chimia de la zero, mi-e teama ca raman corigent la chimie.

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Cumpără un manual de chimie pe fiecare an și învață-l. Și învață și lecțiile care ți se predau în fiecare ora. Chimia din liceu începe cu noțiuni recapitulative, nu te ia "tare".

| Monyyyyy a răspuns:

Salut hey stai liniștit nu rămâi începi o alta chimie Și învață tabelul lui Mendeleev parca se numea prescurtarile alea și cum se calculează masa moleculara etc ca in rest nu mai faci la fel faci altceva.Cel puțin eu așa am pățit

| AlexAlxAlex explică (pentru Monyyyyy):

Ok, ne vor da teste initiale la chimie? sunt obligati sa ne dea?

| gabriel11536 a răspuns (pentru AlexAlxAlex):

S-ar putea sa iti dea dar nu cred ca o sa iti treaca nota