| Ioanaasdfghjkl a întrebat:

Stiti adjective pentru cuvantul martisor? As dori cat mai multe, Primul raspuns amplu primeste Funda. Azi este Miercuri daca se poate pana Vineri sa am raspunuri. :-s
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Martisor frumos, gingas, finut, delicat, traditional, nemuritor, celebru, special, modern, ceramic, floral, obisnuit, argintat, aurit, hazliu, etc

6 răspunsuri:
| alexandra2222 a răspuns:

Martisor colorat, celebru, sofisticat, subtire

| costi01 a răspuns:

Martisor frumos, gingas, finut, delicat, traditional, nemuritor, celebru, special, modern, ceramic, floral, obisnuit, argintat, aurit, hazliu,nou,,minunat,luminat,sclipitor,frumos, rosiatic, scump, pretuit, indragit.

| CUmsespune a răspuns:

Vesnicul, trainicul, remarcabilul, traditionalul, accesoriul binecuvantat cu legenda.

| Elena118 a răspuns:

Martisor alb,rosu,mic,subtire,speacial, tranditional, stramosesc, colorat, frumos,