| daniellaa910 a întrebat:

Sunt clasa a 8 a și aș vrea să merg mai departe pe profil filologie intensiv franceza..am câteva dubii în ceea ce privește filologia, pentru că nu prea am făcut latină în clasa a 8 a, și nu prea mă descurc..am auzit ca se da si teza,va fi grea? Ador limba romana si limba franceză! La matematica, chimie,fizică,mă descurc, dar nu mă pasionează și de aceea nu mă duc pe stiintele naturii...iar la istorie și geografie poți da teza la una din ele sau neapărat la istorie? As fi recunoscatoare dacă mi-ati răspunde la întrebările de mai sus.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu prea am făcut latină în clasa a 8 a" - nimeni n-a făcut

| Ex0id200 a răspuns:

Da, poti alege teza la istorie sau geografie, la fel ca in clasa a 8 a. Faza cu latina e relativa, depinde doar de profesor ce vrea sa faca. Sunt profesori cu pretentii si asteptari sa învățați la latina, sunt altii carora nu le pasa si altii care va iau de la 0 si sunt chill. Nu e nimic bătut in cuie. Succes!