| TheCubeBoy a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si in 3 luni trebuie sa ma decid ce profil sa aleg.Va spun din start urasc matematica(imi place doar matematica pe care o aplic in viata)nici cu limbile straine nu ma prea impac vreau sa spun ca mai multa engleza stiu din jocuri.
Deci unde as putea sa ma duc.

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Poti alege stiinte sociale.Nu se pune deloc pret pe stiintele exacte ca matematica, fizica, chimie.Mai poti alege filologie dar se pune pret pe limbile straine.dar deloc pe stiintele exacte.Sau mai poti alege profil tehnic sau vocational.La tehnic insa se face ceva matematica.La vocational trebuie sa dai probe de aptitudini.Nu prea ai ce sa alegi altceva.Profilul real adica mate-info si stiintele naturii ies din calcul la cazul tau, fiindca se fac stiinte exacte.Deci ori uman, stiinte sociale ori vocational sau tehnic.

7 răspunsuri:
| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Te poti duce la stiinte sociale. Acolo te bazezi mai mult pe romana si istorie.

Răspuns utilizator avertizat
| BJK1903 a răspuns:

Atunci nu mai te duce la scoala,daca nu te pasioneaza nici Istoria, Romana, Matematica, etc. Si eu sunt la stiinte sociale si e destul de frumos, sunt clasa a 11. Dar tu decizi unde te duci sau ce profil alegi, noi ti-am dat niste informatii acum fa ceva.

| D5e1n3i5s9a a răspuns (pentru TheCubeBoy):

Pffff...nasol. dar macar la romana si istorie inveti mai mult pe derost, nu e nevoie sa faci probleme sau chestii de genul. Cu chimia, fizica si biologia cum stai? laughing

| AttilaDornIsPower a răspuns:

La stiinte sociale. Nu se face aproape deloc mate si nici limbi straine nu prea se fac. se fac mai mult istorie/geografie...am vrut si eu sa aleg profilul asta dar na' mai mult mi-ar placea la filohappy
Succes :*

| D5e1n3i5s9a a răspuns (pentru BJK1903):

Se vede ca esti la stiinte sociale. :3 Si eu tot acolo sunt. :3

| Beatrixx55 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine pentru tine ar fi un institut tecnic profesional.