| maryusbz a întrebat:

Sunt Clasa a V-a si am dat teza la matematica si la romana si am luat 10 la amandoua. Cum se trece nota in carnet? Se scrie cu rosu sau cu albastru si se scrie in paranteza teza? Va rog dati-mi raspuns doar daca sunteti sigur. Ofer funda!

12 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La mine in liceu profesorii trebuie sa treaca notele in carnetul fiecarui elev.Notele se trec cu albastru, iar tezele cu rosu si in felul asta se diferentiaza, nu trebuie sa scrii nimic in paranteza.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da,tezele se trec cu rosu si in catalog si in carnet.In catalog la rubrica special conceputa, iar in carnet se specifica.

| michelia a răspuns:

Doar daca vrei tu se trece acum nota de la teza in carnet si tot cu albastru, dar se scrie " teza" in paranteza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se trec doar cu rosu...

Răspuns utilizator avertizat
| wj a răspuns:

10 la amandoua... adica 5 la mate 5 la romana?laughing sau 10 la fiecare? Cu rosu se trece (a trecut ceva timp de cand am terminat scoala generala, si liceul.) sper sa nu te induc in eroare.

| maryusbz explică (pentru wj):

10 la fiecare.

| Irinami21 a răspuns:

Se trece cu rosu si (o_o) bravo esti un geniu 5 la tezaa:X

| maryusbz explică (pentru Irinami21):

Ma refer ca am luat 10 in teza la mate si 10 in teza la romana ma chiorule.

| Irinami21 a răspuns (pentru maryusbz):

Sunt Fata laughing)) mdaa

| Paul1126 a răspuns:

Se scrie cu Rosu fara nimic in paranteza