| Oana65 a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a si imi place mai mult matematica decat romana. As da la profil real, insa acolo se poate da bacul la geografie? Ce licee sunt bune pe profil real?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Nu ne-ai spus de unde esti, dar nu o mai face, ca sa nu vada toti.
Poti intra pe www.admitere.edu.ro si gasesti acolo rezultatele din 2013, dar si din anii trecuti, adica te poti uita la mediile de admitere, vezi ca scrie pe jos pe-acolo Admitere 2012, 2011 etc.
Pai fiindca iti place matematica te poti duce la mate-info, dar si la stiinte ale naturii.Stiu ca la liceele economice se da bac la mate si geografie sau logica/psihologie.Si la stiinte sociale se face matematica toti cei 4 ani de liceu, dar e profil umanist si nu poti da bac la mate, se studiaza doar pentru cultura generala cum ar veni, cate 2 ore pe saotamana.Eu te-as sfatui sa te duci la mate-info, sunt clase bune, de obicei.Bafta,orice-ai alege! Succes la examene! Sa fii atenta! :)

| neutrino a răspuns:

Cel mai bun liceu este cel care este mai aproape de casa.

| Oana65 explică (pentru neutrino):

Nu la asta me refeream cand am pus intrebarea!