| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 10a la profil m info si maine am test la chimie din arene. Si eu nu stiu nimic pentru ca n-am fost atent la absolut nicio ora si acum sunt in situatia asta.laughing. Si intrebarile mele ar fi : 1) Am vreo sansa sa scot macar un 5 daca stau azi si repet cateva ore
2) Daca stiti niste link uri bune de unde pot invata la arene.(nici macar nu am caiet in care sa fi scris tot...majoritatea nu avem. cam asta e situatia la noi in clasa laughing )
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Dumbi a răspuns:

Eu cu Chimia avem o dragoste mare… Si eu am maine test la Chimie si nu stiu nimic.laughing
Am o profesoara de care imi e scarba, la 190 de ani sa mai predai, cati bani mai vrea in bola mea ca mi se ia de cand se zice ca iese la pensie, parca vezi ca eu am fost in ultima generatie chinuita… Nici buna ziua nu o sa ii spun pe strada dupa ce termin clasa a 8-a, in rasa ei de baba. Ne da test cand ea nu preda…:/
Nu invat nimic, pentru ca nu inteleg nimic… Daca aveam alta profa sunt sigur ca eram mai bine…
Spune-i unui coleg sa iti trimita poze cu lectiile… Copiaza-le si asa vei mai invata ceva, daca le mai si repeti de 10 ori o sa iei 6 lejer. Bafta!happy

| untu a răspuns (pentru Dumbi):

,,Foarte frumos raspuns ai comentat!" sad Te-au invatat parintii tai sa respecti asa cum faci tu cu varstnicii? Respecta persoanele mai in vasrta ca ei stiu mai mult din viata decat tine!

| anonim_4396 explică (pentru Dumbi):

190 de ani? Mhm... interesant laughing

| Dumbi a răspuns (pentru untu):

Parintii mei mi-au spus ca sa ii respect pe cei care ma respecta! Bosorogii sunt si ei oameni, nu au nimic mai mult decat noi, poate in minus, le e gol creierul unora. Poate o sa ajung si eu asa, dar sper sa ma mentin unde sunt sau poate ajung mai sus…
Ce stiu mai multe in viata decat mine? Au trecut prin mai multe, dar asta nu sunt mai destepti decat mine… Daca o sa stai de vorba cu profa mea sau o sa stai la ora ei, o sa vezi ca numai 2 fete din toata clasa sunt interesante, nici alea cateodata… Daca nu stie sa predea de ce mai preda? E usor de spus ca trebuie sa o "respect" pe o …
Profa asta a mea, tine evidenta, numai pe o colega o simpatizeaza… A iesit colega asta ieri la tabla, a scris ceva gresit si eu i-am spus "doamnei" profesoare(nici doamna numai e, a lasat-o sotul, ma intreb de ce?:/) si ea mi-a spus: "Bravo, ma! Vorbesti fara sa stii!" ce b0la mea… Dupa s-a ridicat sa vada operatia, si i-a spus aleia(colegei): "A avut dreptate", dar incet si a sters… Retardata! Abia astept sa scap de ea si sa o fac de rahat la liceu ca nu stie sa predea.

| untu a răspuns (pentru Dumbi):

Ciudat,dar in fond ai si tu dreptate, din cauza batranetii isi mai pierd din canc in cand memoria, dar nu este vina ei! Ar trebui sa iasa pana acum la pensie!

6 răspunsuri:
| Darjan_Darius_1994 a răspuns:

Poti repeta putin si din cunostintele generale daca te stradui poate, poate reusesti performanta sa iei un 6winking
Fundita? happy

| StefanTilica a răspuns:

Nu credeam că mai pot întâlni pe cineva ca mine laughing. Când nu stiu nimic la un test nu dau lucrarea. Incearca sa scriu orice pe foaie in timpul lucrarii. Trebuie sa ai langa tine si o ciornă. La sfârşit cand duci lucrarea, bag-o undeva fara sa vada profesorul, dupa te indrepti spre cos si daca te intreaba unde te duci spui ca arunci ciorna. La mine merge de fiecare data. In caz ca nu vrei sa faci asta, poti sa-i ceri tocilarului clasei poze cu cateva lectii si sa inveti. 5-ul se ia destul de usor. Sper ca te.am ajutat