| badboy50087 a întrebat:

BUNA TPU! Sunt interesat in a merge la facultatea de drept (din cadrul Universitatii) Puteti sa imi spuneti (daca sunteti sau ati fost studenti acolo) cam cum e facultatea. E grea? E lunga? E materie multe/putina? Orice informatie este binevenita. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Ca orice facultate, pentru cei care merg acolo că n-au avut unde în altă parte e foarte greu. Însă dacă îţi place, mergi la cursuri şi înveţi e destul de uşor.
Admiterea, din punctul meu de vedere, este foarte uşoară, poate prea uşoară.
Facultatea de Drept durează patru ani.
Este destulă materie, ţinând cont că un viitor avocat, judecător, notar, procuror trebuie să aibă destule cunoştinţe.
Baftă!