| litah a întrebat:

trec clasa a 11-a si din ianuarie familia mea a decis sa plecam in Anglia (mai exact Londra) pentru o perioada mai lunga de timp...stie cineva care sunt conditiile de transfer la o scoala de acolo?

Răspuns Câştigător
| CreaţaWsz a răspuns:

Mai intai trebuie sa obtii fisa de transfer de la directorul scolii care esti acum (trebuie sa spui clar de ce vrei sa te transferi si unde) si apoi te duci cu acea fisa la scoala respectiva la care vrei sa te transferi. Este mai greu ca e in alta tara dar daca stii limba nu-i o problema ca traduci fisa in engleza. Sau mai poti sa abandonezi aici si sa incepi din nou acolo.

| litah explică (pentru CreaţaWsz):

Multumesc pentru raspun GeoTheBestCrz

| CreaţaWsz a răspuns (pentru litah):

Cu placere!