| anonim_4396 a întrebat:

Uitati care este problema mea :

Sunt in clasa a 9-a la un liceu ( nu dau nume ) din Iasi. Trebuie sa fac o scrisoare catre mine. Acea scrisoare trebuie sa contina impresii despre clasa a9a, pareri, sperante si dorinte. E pentru ora de dirigentie si trebuie sa fie ceva bun pentru ca o voi citi si la festivitatea din a12a... Nu stiu ce sa scriu, cum sa scriu, cat sa scriu straight face Plss ajutati-ma.

PS nu e tema - e pentru o festivitate, ca un mini-discurs tongue cine ma ajuta sau imi da un model sau asa ceva ia categoric funda, iar alte sfaturi bune vot xD!

Răspuns Câştigător
| Rawwwrrrr a răspuns:

Pai poti scrie ceva gen: Buna ziua! De cand sunt la acest liceu, m-am imprietenit cu multa lume, profesorii sunt buni si imi place sa invat aici. Sper ca pe parcursul acestor ani sa ne amintim impreuna fiecare moment amuzant sau trist, care i-am petrcut impreuna cu totii. Nu voi uita cat de suparata am fost [ si zici cand ai voi suparata] sau cat de fericita am fost cand [si zici cand ai fost fericita]. Aici am multi prieteni si sper sa`mi fac in continuare cat mai multi.happy Daca v-am mai gresit vreunora dintr-o voi, imi cer sincer scuze si sper sa nu se mai repete.happy Viata e mult mai frumoasa la liceu, te simti mai mare, ai mai mult curaj in tine. Ma simt bine alaturi de prietenii pe care mi i-am facut aici si sper ca nici ei nu vor uita toate cele petrecute impreuna. Mereu imi voi aminti fazele amuzante, cand radeam de unii profesori, chiar daca dupa aceea ne pedepseau. Mereu imi voi aminti excursiile care le-am facut impreuna si cat de mult ne-am distrat.

Liceul este cel mai frumos moment al vietii!love struck
Multumesc.happy

|| Scuze, am scris pe loc ce mi-a venit. Sper sa te ajute.happy

| AnonimaOk a răspuns (pentru Rawwwrrrr):

Mda... e bun dar suna mai mult a clasa a12a nu a a9a dar multumesc ca te-ai straduit si ai raspuns happy

| Rawwwrrrr a răspuns (pentru AnonimaOk):

Pai, ai scris ca il vei citii si in clasa a 12-a.thinking Dar oricum nu prea mi-a venit altceva in minte.happy