| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
Urmează simulările și nu știu care e procedura de înscriere. Eu vreau sa dau la sociologie (asta mi-am ales că proba a treia), însă nu am profesor la clasa și diriginta mi-a spus că profesorii care se ocupa de predarea materiei și de pregătirea pentru bac înscriu elevii la simulări și la examene. Așa este? Eu am prieteni care nu au avut profesor la clasa și tot au dat bacul la ce au vrut ei. Concret: mă înscrie profesorul la bac sau mă înscriu eu?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" Concret: mă înscrie profesorul la bac sau mă înscriu eu?"

nu, o faci tu pe bază de semnătură, 31 mai – 4 iunie 2021 Înscrierea candidaților la prima sesiune de examen

| Erin28 explică (pentru sierra1):

Mulțumesc!
Știu că eu trebuie sa depun o cerere, însă diriginta mi-a spus că trebuie să am și un profesor la clasa.

| sierra1 a răspuns (pentru Erin28):

~diriginta mi-a spus că trebuie să am și un profesor la clasa.~

te-a aburit. Succes