| 1112 a întrebat:

Salut
Dupa cum cred ca stiti, saptamana viitoare se vor da simularile pentru bacalaureat pentru elevii de clasa a XI si nu numai.
Problema este ca toti profesorii de la mine din liceu sunt indulgenti cu noi deoarece ne incurajeaza sa invatam pentru simulari, excluzand buna mea profesoara de limba latina care s-a trezit ca maine sa dam test din toata materia.
Nu exista vreo lege care nu permite asta sau ceva de genu? laughing
Multumesc pentru timpul acordat

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi, prea multă indulgenţă STRICĂ! rolling on the floor

Acum vreţi "indulgenţă" la toate materiile şi mai vreţi şi o "lege" care să-i "oblige" pe profesori la "indulgenţă" laughing

SERIOS?
Şi ce-ai mai vrea?
Ce, până acum n-ai avut timp destul ( în cele 5 luni ) să înveţi?

NU există o astfel de "lege"!

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......ul-acesta/

| 1112 explică (pentru bursuc001):

Nu am avut timp 5 luni sa invat deoarece materia nu era predatawinking pentru ca asa sunt profesorii din Romania, nu isi fac treaba
Eu intrebat frumos pentru un sfat sau cel putin o vorba buna nu pentru un natarau care comenteaza. asa ca nu te mai obosi sa lasi raspunsuri aiurea
La revedere

| bursuc001 a răspuns (pentru 1112):

Mda, văd că eşti şi PROST crescută sad

Nătărău o fi taică-tu' care te-a "educat" aşa de bine rolling on the floor

Tu chiar NU te vezi cât eşti de "isteaţă"?
Se vede după întrebarea foarte "inteligentă" pe care ai reuşit s-o debitezi! laughing

Adică tu vrei să "vinzi castraveţi grădinarului"?
Vrei să-mi spui că doar acum, în ultima săptămână vi s-a predat materia de Simulare/BAC?
S-o crezi tu!

Aveţi timp de cluburi, de chiul de la şcoală, etc., dar n-ai timp de învăţat pentru Simulare deoarece profesorii nu-s indulgenţi sad
Serios?
Mai vrei şi o "lege" care să-i "oblige" pe profesori la "indulgenţă" laughing
Când o "zbura porcul"! rolling on the floor

Pune mânuţa şi ÎNVAŢĂ!

Apropo : dacă erai măcar pe sfert de "inteligentă" pe cât te CREZI, ai fi observat că am RĂSPUNS şi la întrebarea ta!
În PLUS, ţi-am indicat şi chestii care să te AJUTE la Simulare!

În concluzie : NU las răspunsuri aiurea!
Oricum, "inteligenţa" ta NU poate pricepe astfel de lucruri - aşa că, NU are sens să-mi pierd timpul cu tine!

IGNORE + pa, pa rolling on the floor

| Divy a răspuns:

Nu cred, acolo e mai mult la mica înțelegere vorbiți cu profesoara sau cu diriginta în legătură cu testul.winking