| ionutzaioana a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti ce trebuie sa contina o fisa biografica a unei persoane (ce trebuie sa scriu despre acea persoana). Pe langa data si locul nasterii, ce mai trebuie scris?
Va multumesc anticipat! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| suMRed34 a răspuns:

Numele si prenumele,varsta,data decesului daca este cazul, profesia, creatiile daca este vorba de un scriitor,inventator etc.
Daca este o persoana obisnuita este suficient sa scrii numele si prenumele, varsta, locul si data nasterii si ocupatia.