| Papusha1 a întrebat:

Vara e cam pe sfirsite, si eu sunt convinsa ca nimeni dintre noi nu vrea sa se termine vara. Ei bine...OK. As vrea sa va intreb ca ati facut vara aceasta? Pe unde ati calatorit? Ce ati mai citit? Si ultima mea intrebare ar fi: Va este dor de scoala? Vreti la scoala?

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Vara asta nu am facut nimic.bine,luna iunie am invatat pentru bac,stres mare,nebunie totala,in autobuz in drum spre scoala citeam despre comunism,notitele si aia mi-a si picathee heeironia sortii. apoi in iulie am dat bacu,am asteptat rezultatele, am depus contestatie, m-am inscris la facultate, am stat cu inima la gat sa vad daca intru la buget, am intrat printre primii 10. Apoi am lenevit.Ca o nesimtita.
nu am plecat nicaieri.Am stat acasa si am urmarit seriale,asta era prima faza,a doua faza a plictiselii s-a manifestat ca am cautat prin toata casa carti interesante si am dat,intr-o camera neingrijita, sub pat, de doua cutii pline doldora de carti, nebunia si bucuria mea, am aranjat de n-spe mii de ori cartile in biblioteca si am citit asa: Iubindu-l pe Jake-nora roberts.carte fara vreun capatai sau vreo semnificatie.mediocra in totalitate. ocupa locul degeaba in biblioteca;
Celalalt trup de milorad pavic, interesant dar nu stralucit, mediocra spre buna.
O poveste superba, care m-a facut sa zambesc ca o nebuna la sfarsitul ei desi toti au murit.eu ma simteam ca in rai:Vigdis si Viga-Ljot de sigrid undset.norvegienii astia chiar scriu bine.intra in categoria carti stralucitoare.
o carte bunicica:Sa stapanesti umbra pasarii de un german.
Berlin noir, la inceput plicticoasa, apoi s-a dovedit buna.
In momentul asta citesc:Gargui de andrew davidson, primele 100pagini era strong, s-a ca desumflat dar si-a revenit la 300 pagini.mai am pana la 492hee hee
aaa, am inceput Hannibal, in spatele mastii.nu am rabdare de ea, dar o s-o citesc pana la capat.
Mai am o lista intreaga de carti delicioase pe care vreau sa le dau gata vara asta si sunt sigura ca o sa ma tin de cuvant.
Imi e dor de liceu, imi e groaza de facultate.nu astept 1 octombrie.

| Denisee1 a răspuns:

Sincer..nu as vrea sa se termine.De facut...hmm:pai.am lenevit de cand s a terminat scoala.am stat pe pc toata ziua. faceam ca toate alea cand ma trimitea mama la cumparaturi.m am certat toata vara cu sormea.am incercat sa citesc ceva dar n am gasit ceva care sa ma atraga.Si ultimul raspuns.DA.laughingchiar imi e dor de scoalalaughingca niciodatalaughingchiar si de profa mea de matelaughingmai am doar un an cu eacrying.

| stilinski a răspuns:

In vara asta... sa fiu sincer, n-am facut prea multe. Am dormit, am stat pe calculator pana la trei dimineata in fiecare noapte ca sa ma trezesc pe la sapte si sa incep iar... de calatorit, n-am calatorit, dar am citit mult. Eh, nu chiar /asa/ de mult, dar multisor. Cam vreo sase-zece carti, din cate imi amintesc eu, da' n-am o memorie foarte buna, asa ca poate am citit mai multe si ma insel. Si da, vreau la scoala, pentru ca acum incep si eu cu liceul. Pacat ca o sa-mi fie dor de fosta mea clasa.