| eusicumine98 a întrebat:

Vreau sa dau la o facultate de arhitectura dar momentan trec in clasa a10a si sunt la profilul mate-info. Imi spune de niste carti, cursuri online sau de unde pot invata tehnicile de desen si cam ceea ce ar trebui sa stiu pentru examen tinand cont ca sunt amatoare la desen? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| crissag a răspuns:

Buna.
Poti urmari pagina noastra, dedicata desenului/arhitecturii www.facebook.com/MeditatiiArhitectura.CG, unde iti poti gasi o parte din inspiratie. :) In curand vom pune si detalii atat scrise cat si filmulete, despre bazele in desen si diverse tehnici. :)
Daca ai intrebari, nu ezita sa ne scrii pe pagina sau e-mail meditatiiarhitectura.cg@gmail.com.
Mult succes!
Cristina

| SemicercPregatireAdmitereArhitectura a răspuns:

Vrei să devii student la Arhitectură?
Suntem cei care te vor ajuta să fii bine pregătit la admitere.
Intră și tu în Semicercul nostru! E deschis! Pregatirea se face in weekend, in Bucuresti, central, intr-o galerie de arta privata pe langa Gara de Nord
https://www.facebook.com/semicercarhitectura

Hai sa ne cunoastem :)
ECHIPA SEMICERC