| WAndrei95W a întrebat:

Vreau sa imi recomandati o carte.Imi place genul SF...(calatorii in timp, lucuri despre univers)..etc...Puteti sa imi recomandati carti de acest gen. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Coco_3708 a răspuns:

Buna si mie imi place acelasi gen parca atunci cand citesc o carte de genul sf nu imi vine sa o mai las din mana. eu iti recomand seria de carti a lui monny witcher [ fetita celei de a 6 a luni, nina si misterul notei a 8 a, nina si sarpele cu pene, nina si ochiul secret al atlantidei ] sunt 4 carti ce mi-au placut mult, legendele olimpului, Razbunarea asasinului vol 1 si 2,
vise de sucub, 2012 si sosirea planetei X, fapte si ipoteze, seria vraciul de Joseph Delaney etc...

2 răspunsuri:
| mimi2000mimi a răspuns:

Dune...ii SF si ii faina.cred ca o sa-ti placa

| Ivonaa a răspuns:

Vampiratii este o carte foarte BUNA!
Septimus Heap de asemenea[ are mai multe volume], UNLundun thinking