| SuzySweet a întrebat:

Trebuie sa fac o carte cu povesti si poezii. Imi dati niste idei? Cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| LoriDavid a răspuns:

Inspira-te din conteporan si natura. Acum iarna-primavara se poate scrie foarte bine in niste compuneri sau poezii.
Succes mult!

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ai făcut coperta.
Ce era mai important ai făcut.
Adică ambalajul. Reclama.
Restul...hai la TPU!
Păi, se cheamă că tu ești „editorul" și faci o carte, al cărei titlu va fi cel pe care l-ai pus tu pe copertă.
Deși, în mod normal, mai întîi se gîndește și se construieșete conținutul și abia la final se face coperta.
Fă o carte cu lucrări ale colegilor tăi. Un fel de culegere de texte.
La o carte trebuie să se ocupe cineva și de problema editării. Nu!
Să fii sănătos!

| SugarChocolate a răspuns:

Pai pentru inceput fa o coperta atragatoare. Poti colecta poeziile de la colegii tai din clasa.

| SuzySweet explică (pentru SugarChocolate):

Am facut coperta si tot, dar mai am sa fac compuneri si poezii. Trebuie sa precizez ca trebuie ca fiecare coleg sa faca o carte a lui. Totusi intrebarea mea este gen. ce sa se intample sau ceva presonaje...

| SugarChocolate a răspuns (pentru SuzySweet):

Pai poti sa faci un basm, dar in ce clasa esti?

| SuzySweet explică (pentru SugarChocolate):

A V-a

| SugarChocolate a răspuns (pentru SuzySweet):

Pai fa si tu un basm.Foloseste-ti imaginatia.